Kubuś Puchatek - przyjaciel przedszkolaków

2024_02_kubus_puchatek_1

Przygody miłośnika miodku zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko.  Ukochany przez miliony dzieci, pluszowy miś, zwany jest też misiem o bardzo małym rozumku.  Wspaniałe przygody  Kubusia oraz jego przyjaciół : Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygryska, Królika, zarozumiałej Sowy oraz chłopca-  Krzysia przedstawione w wielu książkach mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest zatem doskonałą okazją do zapoznania dzieci z książką A.A Milne.

18.01.2024r. w naszym przedszkolu dzieci kroczyły po śladach Kubusia i rozwiązywały pozostawione przez niego zadania. Miały okazję zagrać w kółko i krzyżyk, odkrywać z pomocą latarki bohaterów książki, ułożyć mega kolorowanki, przeliczać czy pokonywać labirynty. Dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyła się degustacja ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka- miodu. Zwieńczeniem całego dnia było spotkanie całego przedszkola na sali widowiskowej, wykonanie pamiątkowych zdjęć grupowych oraz w foto budce, gimnastyka buzi i języka z wykorzystaniem jednego z opowiadań o przygodach misia i jego przyjaciół a na koniec wspólne obejrzenie odcinka tej pięknej bajki.

Dzień Kubusia Puchatka to święto, które rozbrzmiewa radością w sercach dzieci na całym świecie. To właśnie w tym dniu przedszkolaki mogą poczuć się jak w raju, a ich ulubiony bohater staje się jeszcze bliższy ich sercom.